Randevu için (212) 351 47 00

vajina estetiğiKadın cinsel organ estetiği olarak da bilinen vajina estetiği ameliyatı günümüz modern kadınının vazgeçilmezleri arasına giriyor. Kadın genital organ estetiği açısından doğuştan olan şekil bozuklukları veya hayatın ileri yaşlarında ortaya çıkan fizyolojik değişiklikler, birçok kadında rahatsızlığa, mutsuzluğa, komplekse yol açmaktadır. Bu durum, cinsel hayatı bozmakta, kadının cinsel ilişkiye girmesine engel olmaktadır. Dış dudaklar (labium majus)diğer adıyla büyük dudaklar, kadın cinsel organının yani vajinanın dışarıdan bakıldığında görünen bölümünü oluşturmaktadır. Dış dudakların şekli, büyüklüğü, dolgunluğu, cinsel organ estetiği açısından en önemli unsurlardır. Bazı genç kadınlarda bu dış anatomik yapıların bir kısmı hiç gelişmemiş, az gelişmiş, asimetrik olarak gelişmiş veya fazla gelişmiş olarak bulunabilir.

Vajina estetiği ile ilgili olarak en sık rastlanan problemler ya vajina dış dudaklarının aşırı dolgun olması ya da vajina dış dudaklarının yeterince dolgun olmamasıdır. Fazla dolgun olması doğuştan olan yapısal gelişimle ilgilidir. Dış dudakların dolgunluğuyla birlikte bazen genital bölgenin üzerindeki kasıklar arasında kalan üçgen şeklindeki pubis bölgesi de dolgun olabilir. Pubis bölgesinin dolgunluğu özellikle bikini giyildiğinde kendini gösteren, estetik olmayan kötü bir görünüm oluşturur. Vajina büyük dudakların dolgunluğu, genital bölgenin aşırı terlemesine, terlemeye bağlı olarak kötü kokmasına, vajina salgılarının birikerek mantar infeksiyonlarına zemin hazırlaması gibi sağlık problemlerine neden olduğu gibi kadının erkek karşısında kendini kötü hissetmesi gibi psikolojik problemlere de neden olabilir. Diğer taraftan kadının kıyafet seçiminde de kısıtlama oluşturması, dilediği şekilde bikini, pantolon veya iç çamaşırı giyememesi de ayrı bir sorun teşkil etmektedir.

Vajina estetiği kimler için uygundur?

Tıpta vulvoplasti olarak adlandırılan cinsel organ ameliyatı, bu tür şikayetleri hisseden, ergenlik döneminin bitmesiyle cinsel organların şekillenme süreci tamamlanmış olan her kadında uygulanabilir. Vajina dış dudaklarını küçültme operasyonu çocuk doğurmuş, doğurmamış, o güne kadar cinsel ilişkiye girmiş, girmemiş her kadına uygulanabilir. Kızlık zarı vajinanın girişinde olduğu, dış dudaklar vajinanın dışında kaldığı için bu işlem kızlık zarına zarar vermez. Vajina dış dudak ameliyatı, hamile kalmaya, hamileliğin sonunda normal doğum yapmaya, cinsel ilişkiye girmeye, orgazma engel oluşturmaz. Aktif cinsel hayatın başlamadığı dönem öncesi genç kızda yapılması son derece basit, iyileşmesi zaman almayan dış genital organların ihtiyaca göre yeniden şekillendirilmesi cinsel hayat öncesi özgüven kazanılmasını sağlayarak vajinusmus gibi cinsel hayatında problem yaratabilecek kadının korkulu rüyalarını sona erdirir.

Vajina dış dudak küçültme ameliyatı

Dolgun olan vajina dış dudakları, lokal anestezi altında uyuşturularak ya da gerekirse genel anestezi altında, içeride dolgunluğa neden olan yağ dokusu ya liposuction uygulanarak azaltılır, deride de fazlalıklar varsa fazlalık deri ile birlikte kesilerek küçültülebilir. Kasık bölgesinde de dolgunluk varsa bu bölgeye liposuction uygulanabilir. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürer. Ağrılı bir işlem değildir. Kişi aynı gün normal hayatını sürdürebilecek derecede iyileşebilir. Tek başına liposuction ameliyatı uygulanmışsa deri üzerinde 1-2 mm lik kesikler bir hafta içinde kendi kendine iyileşir. Deri ile birlikte yağ dokusu küçültülmüş ise kendi kendine eriyen dikişler ile kapatılır, ayrıca dikiş almaya gerek yoktur. Yara yaklaşık 7-10 gün içinde iyileşir. Genital bölgenin temiz tutulması dışında özel bakım gerektirmez. 2-3 haftalık iyileşme süresinin ardından cinsel hayata dönülebilir.

Vajina dış dudak dolgunlaştırma ameliyatı

Vajina dış dudaklarının dolgunluğunu yitirmesi ise yaşın ilerlemesi sonucu yağ dokusunun azalmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Yağ dokusunun azalması vajina dış dudaklarına oldukça zayıf görünüm verir. Vajina dış dudaklarının küçük ve zayıf olması bazen doğuştan olan yapısal gelişimle de ilgili olabilir. Vücudun diğer bölgelerinden alınan yağlar, vajina dudakları içine transfer edilerek dolgu işlemi uygulanabilir. Yağlar, vücutta yağ fazlalığı olan herhangi bir bölgeden liposuction işlemi uygulanarak alınabilir. Dolgu için yeterli olacak miktarda alınan yağlar, vajina dudakları içine yağ enjeksiyonu yöntemi uygulanarak doldurulur.

Vajina ameliyatı sonrası iyileşme

Ameliyat ortalama bir saat kadar sürer, lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Siz hangi tip anesteziyi tercih ederseniz ona göre anestezi yöntemi seçmek mümkün. Ameliyat esnasında uygulamış olduğum anestezik ilaçlar sayesinde ameliyattan sonra fazla ağrı duymayacaksınız. Rahatsız edecek derecede ağrı duymayacağınız için iyileşmeniz çok hızlı olacak, aynı gün normal hayatınızı sürdürebilecek duruma geleceksiniz. İyileşme dönemini ayakta geçirerek dilediğiniz zaman iş hayatına dönebilirsiniz. Genital bölgenin temiz tutulması dışında özel bakım gerektirmez. Ameliyat sırasında kullandığım kendi kendine eriyen dikişler sayesinde dikiş aldırma stresi yaşamayacaksınız. 10-15 günlük iyileşme süresinin ardından cinsel hayata dönebilirsiniz.

Sonuç olarak, cinsel organlara uygulanan estetik ameliyatlar ile tüm şikayetler ortadan kalkar, kişinin kendine özgüvenini yerine getirir, cinsel ilişkide konsantrasyonu bozulmaz ve sonuçta aldığı zevki ve tatmini artar. Bunların yanı sıra sıkı pantolon, bikini gibi dilediği kıyafetleri giyme özgürlüğünü vererek, havuz ya da denize girme gibi sosyal ortamlarda ayrıca rahatlık sağlamaktadır.

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir