Randevu için (212) 351 47 00

vajina daraltmaVajina daraltma ameliyatı, cinsel yaşamı durma noktasına gelmiş çiftler için cinsel mutluluğa uzanan yani bir kapı açıyor. Vajinanın geniş olması, vajinanın doğal yapısından kaynaklanabildiği gibi ilerleyen yaş ve normal doğuma bağlı olarak gelişebilmektedir. Normal doğum sırasında vajinanın aşırı gerilmesi, zorlanması, bu zorlanmayı rahatlatmak için yapılan epizyotomi diye adlandırılan cerrahi kesiler, bu kesilerin özensiz dikilmesine bağlı oluşan büyük yara izleri, iri bebek doğurmak, çok sayıda normal doğum yapmak, ilerleyen yaş ile birlikte dokuların eski sıkılığını kaybetmesi vajinanın gevşemesine, bollaşmasına neden olmaktadır.

Vajina kaslarının gevşemesi, cinsel ilişki sırasında önemli sorun haline gelebilir. Özellikle normal doğumlardan sonra genişleyen vajina, penisi sıkı şekilde kavrayamaz, bu da kadın ile erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltarak cinsel doyumsuzluğa neden olabilir. Diğer taraftan vajinanın bollaşması, cinsel ilişki sırasında vajinanın normal nemlenmesinin de azalmasına yol açarak mevcut problemi daha da belirginleştirebilir. Bunun sonucunda kadın zamanla özgüvenini yitirerek cinsel yaşamdan uzaklaşabilir. Altta yatan cinsel problemler, çiftler arasındaki ilişkiyi de zedeleyebilir. Vajina küçültme ameliyatı olarak da adlandırılan estetik vajina daraltma ameliyatı sayesinde hem kadının, hem erkeğin cinsel ilişkiden yeniden haz alması ve mutlu beraberliklerin sürdürülmesi artık sağlanabilmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı

Vajina daraltma operasyonu, bu tür problemleri yaşayan, evli veya bekar, doğum yapmış veya yapmamış, genel sağlık durumu iyi olan her kadına uygulanabilir. Ameliyat, uygun donanıma sahip bir hastanede genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sırasında, vajinanın arka duvarından bir miktar doku çıkarılır, gevşek olan kaslar sıkılaştırılır, kesik kenarlar birbirine yaklaştırılarak dikilir, böylece vajina daraltılmış olur. İki parmağın zorlanmadan girmesine yeterli olan genişlik, normal olarak kabul edilir. Vajina daraltma ameliyatı yapmaktaki hedef, vajinanın daraltılmasının yanı sıra cinsel organa da kabul edilebilir bir görünüm kazandırmaktır. Ameliyat yaklaşık 40 dakika sürer. Aynı gün ya da 1 gün sonra evinize dönebilirsiniz. Ameliyat sırasında uyguladığım özel anestezik ilaçlar sayesinde ameliyattan sonra fazla ağrı hissetmeyeceksiniz. Fazla ağrı duymayacağınız için ameliyattan hemen sonra ayaklanacaksınız ve iyileşme dönemini ayakta geçireceksiniz. Ameliyat sonrası normal hayatınıza devam edeceksiniz. Sadece 1-1,5 ay kadar cinsel ilişkiye girme kısıtlaması olacak. Vajina içinde kendi kendine eriyen dikişler uygulayacağım için hem ameliyattan hemen sonra banyo yapabileceksiniz, hem de dikiş aldırma sıkıntısı yaşamayacaksınız. Vajinanın tam anlamıyla iyileşmesi için gereken 3 haftalık sürenin ardından cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Vajina daraltma ameliyatı, cinsel yaşamınızı hareketlendirerek, kendinize olan güveni arttırarak, cinsel doyumunuzu kazandırarak kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayıcı niteliktedir.

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir