Randevu için (212) 351 47 00

kol germeSıcak havalarda kolsuz kıyafet giymeye çekiniyorsanız kol germe estetik ameliyatı size çok daha rahat davranma özgürlüğü sunuyor. Çoğu kez kilo alıp vermeler sonucu ilerleyen yaşın etkisiyle ortaya çıkan kol sarkıkları kadınlarda estetik görünümü bozan bir problem haline gelmektedir. Yazlık kıyafetler içinde kollar hafifçe yukarı kaldırıldığında kolların gevşekliği daha göze batıcı bir hal alır, kol hareket ettirildiğinde sarkan kısım sallanmaya başlar. Brakioplasti adı da verilen kol germe ameliyatı, bu problemi yaşayan kişilere kesin, kalıcı ve son derece tatmin edici sonuçlar sunar.

Kol estetiği

Kol estetiği açısından yapılan ameliyatlardan biri liposuction, diğeri kol germe ameliyatıdır. Kolda yağlanmaya bağlı kalınlaşma varsa, ancak cilt gevşemesi olmayıp sarkma yoksa liposuction ile kol yağlarını alma son derece etkili sonuç verir, üstelik ameliyat izi oluşturmadan problem çözülür. Cilt gevşekliği varsa sarkma belirgin bir hal alır. Böyle durumlarda cilt fazlalıklarının alınarak kol derisinin gerilmesi gerekir, bu da kol germe ameliyatı ile sağlanır. Kol germe ameliyatında deri fazlalıkları çıkarıldığı için ameliyat yerinde silik bir yara izi bırakır.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe operasyonu genel anestezi gerektiren bir ameliyat olduğu için uygun donanıma sahip bir hastanede yapılır. Ameliyat olduktan sonra aynı gün ya da dilerseniz 1 gün istirahat ettikten sonra hastaneden çıkabilirsiniz. Ameliyat sonrası kollarınızda bandaj olacaktır. Bu bandajı 7-10 gün kadar kullanmanızda yarar var. Kol germe sonrası kollarınızda ağrı olacak ama sizi fazla rahatsız edecek kadar şiddetli olmayacak. Kullanacağınız ağrı kesici ilaçlar ağrınızı dindirir. Ameliyattan 2-3 gün sonra bandajınızı açarak banyo yapabilirsiniz, banyodan sonra bandajınızı tekrar sarmanız gerekir. Ameliyatınıszı estetik gizli dikişlerle yapacağım için dikişler kendi kendine eriyecektir. Dikiş aldırma sıkıntısı yaşamayacaksınız. Kollarınızdaki ağrı tamamen geçip de rahatça hareket edebilir hale gelmeniz yaklaşık 1 hafta kadar zaman alır, ancak hafif kısıtlı bile olsa ameliyattan 2-3 gün sonra normal hayatınıza dönebilir, uçak yolculuğu yapabilirsiniz.
Kol germe ameliyatı ile rahat kıyafet giyme özgürlüğünü yeniden kazanacaksınız.

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir