Randevu için (212) 351 47 00

kaş kaldırmaKaş kaldırma ameliyatı bakışlarınıza canlılık, yüzünüze gençlik ve dinamizm kazandırır. Kaşlar, dudak ve göz kapaklarından sonra yüzdeki en hareketli ve duyguları dışa yansıtmada en çok kullanılan yapılardır. Yüz estetiği açısından bakışlara anlam kazandırarak yüze estetik bir değer katar. Düşük ve sarkık kaşlar üzgün, düşünceli, bitkin, bezgin, dertli, acı çeken bir kişi izlenimi oluşturur. Kaş kaldırma işlemi, kaş sarkması sonucu ortaya çıkan olumsuz görüntüyü siler, kişiye daha canlı, daha dinamik, daha kendinden emin bir insan havası verir. Genç yaşlarda da yapılabilen bu ameliyat, alında kırışıklık, göz kapaklarında bollaşma, göz altı torbalanması olan daha ileri yaştaki kişilerde alın germe, göz kapağı estetiği, yüz germe gibi diğer ameliyatlarla da beraber uygulanabilir. Birkaç hafta sonrasında botoks yapılması ameliyatın etkisini daha da kuvvetlendirir.

Kaş kaldırma ameliyatı

Ameliyat çoğu zaman lokal anestezi altında ve mutlaka hastane koşullarında yapılır. Başka bir ameliyat daha yapılmamışsa aynı gün evinize dönebilirsiniz. Kaş kaldırma amacıyla uygulanabilen birçok teknik olmasına rağmen çoğu zaman en modern teknik olan endoskopik teknik uygulanır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, şakak bölgesinde saçların içinden 1-2 cm keserek yapılır. Bu kesinin içinden özel bir kamera yerleştirilerek kaş kenarlarına kadar olan alın derisi serbestleştirilir. Kaş kenarları istenen doğrultuda ve ölçüde gerdirilerek askılama yapılır. Son olarak da kesilen yerler dikilir. Ameliyata başlamadan önce alın bölgesine yaptığım özel solüsyon enjeksiyonu sayesinde hem ameliyat kansız oluyor, hem de ameliyat sonrası ağrı olmuyor. Bu sayede siz de ameliyat sonrası dönemi ağrısız ve sıkıntısız bir şekilde geçireceksiniz. Ayrıca kesilen yerleri kendi kendine eriyen gizli dikişlerle kapattığım için 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Dikiş aldırma derdiniz olmayacaktır. Ameliyat sonrası göz etrafında 3-5 gün içinde kendiliğinden düzelecek kadar hafif şişlik ve morarma olabilir. Bunu ciddiye almadığınızda günlük hayatınızı hiç ameliyat olmamış gibi sürdürebilirsiniz.

Bakışlarınıza canlılık kazandıracak kaş kaldırma ameliyatı, estetik cazibenizi arttırarak size çevrenizi etkileyici bir özellik kazandıracaktır.

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir