Randevu için (212) 351 47 00

vajina iç dudak estetiğiCinsel organın da estetik değerinin olduğu anlaşıldığı için kadın cinsel organ estetiği de son yıllarda büyük önem kazandı, gün geçtikçe vajina iç dudak estetik ameliyatı yaygınlaşmaya başladı.

Kadın cinsel organına yönelik yapılan estetik ameliyatların başında vajina iç dudak küçültme ameliyatı gelir. Tıp dilinde vajina iç dudaklarına labium minus ya da labia minora adı verilir ve bu yapılara uygulanan ameliyat labioplasti olarak adlandırılır. Vajinanın iç dudakları, dış dudakların iç yüzündeki kıvrımlı deri parçasıdır. İç dudaklar, önde klitoris üstünden başlar, her iki yandan arkaya doğru uzanarak vajina ağzının arkasına yaklaştıkça incelerek sıfırlanır. İç dudaklar normal büyüklükte olduğunda uzunluğu, önden arkaya doğru yaklaşık 4-6 cm, genişliği ise 1-2 cm kadardır. Normal büyüklükteki iç dudaklar, dış dudakların arasında kalır, dışarıya taşmaz, birkaç milimetreye kadar olan taşma normal sayılır.İç dudakların büyüklüğü, şekli, rengi kadından kadına değişmekle birlikte, yaşa, ırka göre de farklı şekil, büyüklükte olabilir. Bazı kadınlarda iç dudaklar asimetrik olup biri diğerinden daha büyük şekilde gelişebilir.

Vajina iç dudaklarının sarkıklığı ile vajina estetiği ciddi anlamda bozulur, kadın açısından hoş olmayan görüntü ortaya çıkar. İç dudakların büyüklüğü arttıkça kenarlara doğru renk koyulaşması gözlenir. Cinsel organın içinden koyu renkli deri parçasının sarkık bir şekilde çıkması göze hoş gelmez. İç dudak sarkması, cinsel organ estetiği açısından problem oluşturmasının yanı sıra tıbbi ve psikolojik sorunlara zemin hazırlar. Cinsel organ vücut atıklarının dışarıya çıktığı bölge olduğundan dolayı kirlenmeye yatkındır. Deri kıvrımlarının terlemesi, arada kirlerin birikimi hem kötü koku yapar, hem mantar enfeksiyonlarına yol açar. Kendisini kötü hissetmeye başlayan kadın, özgüvenini yitirmeye başlar, psikolojik sorunlar ortaya çıkar. Normalden büyük olan iç dudaklar cinsel ilişki sırasında araya sıkışarak kadının acı duymasına neden olabilir. Cinsel hayatında eşine karşı çekingen davranan kadın, cinsel organını kapatmaya, saklamaya çalışır. Çeşitli bahaneler uydurarak cinsel ilişkiden kaçmaya çalışır. Ortaya çıkan cinsel soğukluk, eşlerin ayrılmasına varacak kadar ilişkileri zedeleyebilir. Eşleri tarafından cinsel organı beğenilmeyip bunalıma giren kadın sayısı az değildir.

İç dudak küçültme ameliyatı, ergenlik döneminin sonunda cinsel organ şeklinin son halini almasından sonra uygulanabilir. Kızlık zarı vajina girişinde olduğu için iç dudak küçültme ameliyatı kızlık zarına zarar vermez. Bu nedenle iç dudak sarkması şikayeti olan bir bayan, cinsel deneyimi olmasa bile ameliyat olabilir. İç dudak ameliyatı tamamen bir estetik ameliyat olduğu için ileride hamile kalmaya engel değildir, cinsel ilişkiye girme ve orgazm üzerine etkisi yoktur. İç dudak ameliyatı olan bir bayan iyileşme döneminin ardından dilediği zaman cinsel ilişkiye girebilir, dilediği zaman çocuk sahibi olabilir. Ameliyat sırasında isteğe bağlı olarak vulvoplasti olarak adlandırılan dış dudak estetiği ya da vajina daraltma gibi ek ameliyatlar da yapılabilir.

Vajina İç Dudak Küçültme Ameliyatı: Labioplasti

Labioplasti olarak da adlandırılan iç dudak küçültme operasyonu sadece cinsel organ bölgesini uyuşturarak genel anestezi gerektirmeden yapılabilir. İşlem sırasında kendini rahatsız hissedecek hastalar, diledikleri takdirde uyutularak olup bitenin farkında olmaması sağlanabilir. Sağlık ve hijyen açısından ameliyatın steril hastane koşullarında yapılması gerekir. Labioplasti ameliyatı 30-40 dakika kadar sürer. Ameliyatın ardından birkaç saat istirahat ettikten sonra evinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası fazla ağrı hissetmeyeceksiniz, bu nedenle iyileşme dönemini ayakta atlatırsınız. Ertesi gün iş hayatına dönebilirsiniz. Ameliyatı kendi kendine eriyen gizli dikişler ile yaptığım için özel yara bakımı gerekmeyecektir. Bu nedenle dikiş aldırma stresi de yaşamayacaksınız. Sadece cinsel organ temizliğine dikkat etmeniz yeterlidir. Ameliyatın iyice iyileşmesi için gereken birkaç haftalık sürenin sonunda cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Oldukça risksiz sayılabilecek nitelikte olan iç dudak estetik ameliyatı, sıkıntısı olan bayanlar için kesin çözüm sunan, sonuçları son derece yüz güldürücü bir ameliyattır.

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir