Randevu için (212) 351 47 00

bacak germeGerek vücudun yılların yıpratıcı etkisine yenik düşmesi, gerekse hızlı ve fazla miktarda zayıflama gibi nedenlerden dolayı bacak iç yüzünün dokusu gevşer ve hatta sarkar, bacak estetiği kötü yönde etkilenir. Cilt altında biriken yağlar ve sellülit, pantolon giyildiğinde fazla problem oluşturmazken etek giyildiğinde yürüyüş esnasında bacak iç kenarlarının birbirine sürtmesine neden olur. Sürekli sürtünmeye maruz kalan bacaklarda terleme, pişik, kızarıklık gibi istenmeyen problemler de görülür. Hem bozulan bacak estetiği, hem yol açtığı sıkıntılar, bacak germe ameliyatı ile düzeltilebilir. Bacak germe ameliyatı bacaklarının gevşemesinden, sarkmasından ve buruşmasından rahatsız olan bayanlar için son derece uygun ve hedefe yönelik kesin sonuç veren bir çözümdür.

Bazı bayanlarda bacaklarında sarkma ve gevşeme olmadığı halde bacak içlerinde yağ toplanması olabilir. Çoğunlukla yaşı genç kadınlarda görülen bu durumda bacak germe ameliyatı uygulamaya gerek kalmaz. Dokular halen diri ve sıkı olduğundan dolayı liposuction ameliyatı ile düzeltilir. Cildi gevşemiş ve dokuları sıkılığını kaybetmiş bacaklar için liposuction uygulanmaz. Cilt gevşemesi olan durumlarda mutlaka fazlalık olan cildin çıkarılması ve cildin daha gergin olacak şekilde tekrar dikilmesi gerekir, bu da bacak germe operasyonu ile ancak mümkün olur. Çok özel durumlarda, özelikle genç olup da bacak içlerinde yağ birikimi olan, liposuction uygulandığında gevşemeye eğilimi olabilecek kişilerde, liposuction ameliyatı aynı zamanda bacak germe ile birlikte kombine edilerek de uygulanabilir. Bacak germe ile bacak iç yüzününden deri fazlalıkları çıkarılıp kalan kısım kasık çizgisine doğru gerdirilerek tam kasık çizgisinin üzerine oturacak şekilde dikilir. Bu girişim derideki fazlalıklar ile birlikte altındaki birikmiş olan yağ fazlalıklarının da alınmasını sağlayarak hem incelme hem de gerginleşme etkisi gösterir. Kasık çizgisinin üzerine denk gelen ameliyat izi de kasık çizgisiymiş gibi görünerek fazla belli olmaz, bikini bile giyildiğinde dışarıdan bakıldığında ayırt edilmesi zordur.

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak germe ameliyatı, yeterli donanıma sahip bir hastanede ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyat yaklaşık 1,5-2 saat kadar sürer. Genelde 1 gün hastanede yatmanız yeterli olur, ancak durumunuza göre kendinizi iyi hissediyorsanız aynı gün de hastaneden çıkabilirsiniz. Ameliyat olduktan sonra sizi rahatsız edecek kadar ağrı hissetmeyeceksiniz. Hafif ağrılarınız olabilir, o da normal ağrı kesici ilaçlarla rahatlıkla dindirilebilir. Ameliyattan birkaç saat sonra ayağa kalkıp dolaşmaya başlayabilirsiniz. Bacak germe ameliyatı sonrası bacaklarda şişlik olabilir. Aynı anda liposakşın yapılmış kişilerde liposuction uygulanan alanlarda şişliklere ek olarak morarmalar da gözlenebilir. Şişlik ve morarmalar sizi rahatsız edecek ölçüde olmaz, dikkate almayabilirsiniz. Kendi haline bırakıldığında yaklaşık 1 hafta içinde düzelecektir.Ameliyat sonrası yaklaşık birkaç günde rahat bir şekilde tedirgin olmadan yürümeye başladığınızda hiçbir kısıtlama olmaksızın gezip dolaşabilir, çalışmaya da başlayabilirsiniz. Yaralarınızın tam olarak kaynaması için 10-15 güne ihtiyacı vardır, bu sürenin sonunda denize de girmeniz mümkün olur.

Bacak germe ameliyatı sonrası tam kasık çizgisinin içine oturacak şekilde, ancak dışarıdan bakıldığında dikkat çekmeyen bir iz kalır, zaman içinde de oldukça silikleşerek belirginliği azalır. Bacak estetiği yeniden kazanıldığından dolayı sonuçları oldukça yüz güldürücü bir ameliyattır. Ameliyat olan birçok hasta bikini giymekten çekinmeyecek kadar özgüven kazanarak alınan sonuçtan son derece memnun kalmaktadır.

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir